Arcidiecéze pražská

Záštitu nad Křesťanskými Vánocemi 2017 převzali 

kardinál Dominik Duka OP, arcibiskup pražský

Mgr. Adriana Krnáčová, MBA, primátorka hl. m. Prahy

Partner

   

 

        

 

Mediální partner

    

    

 

  

    

 

  

 

YouTube
Převzato z TV NOE

Aktuality

Je to tady!

Čtvrtá adventní neděle je letos současně Štědrým dnem. Právě večer 24. prosince vše vypukne a měsíc příprav dosáhne svého naplnění.

více informací >>

Třetí neděle adventní

Advent plný nakupování, halasných koled, oslav a setkání nedává mnoho příležitostí zůstat u toho, co je podstatné. A přeci právě o to v adventu jde. Díváme se na vnější události, zvyky a nabídky, ale ztrácíme vnitřní obsah. Nastávající týden však má být zvláštní.

více informací >>

Druhá adventní neděle

Křesťané se v adventu připravují na Vánoce, které nejsou pouze slavností narození, ale v širším chápání příchodu Zachránce. A nejde jen o narození Ježíše před dvěma tisíci lety. Zachránce přichází stále znovu. Možná i dnes či v tomto čase.

více informací >>

Web o Vánocích

Máte rádi vánoční atmosféru? Rádi se chodíte dívat na Betlémy? Nevíte přesně, kdo to byli „Tři králové“? Nebo hledáte, jaký je hlubší smysl těchto svátků? Odpovědi na tyto otázky i mnoho dalších naleznete na webu www.vanoce.vira.cz.

 

více informací >>

První adventní neděle

Možná se nám stává, že v určitém období roku na nás padají smutky a chmury, či naopak prožíváme větší radost. Snad je to dáno délkou a množstvím světla během dne, zimou či teplem… Rozhodně však platí, že různé části roku mají tak, jak je prožíváme, odlišný charakter.

více informací >>

Advent a Vánoce 2017

Již od první adventní neděle 3. prosince 2017, která otevře období příprav na čas Vánoc, se návštěvníci mohou těšit na nové informace o adventních a vánočních programech připravovaných ve farnostech a sborech.

Farnosti a sbory se mohou přihlašovat již od 1. října 2017. Pro přihlášení je třeba respektovat pravidla projektu a dále vyplnit a odeslat elektronickou přihlášku.

více informací >>