Křesťanské Vánoce

Program Adventu a Křesťanských Vánoc 2019

Svatý Mikuláš v Arše

Mše svatá pro děti s návštěvou sv. Mikuláše

Svatý Mikuláš přijde do Archy v úterý 4. prosince. V tento den bude mimořádně dětská mše svatá v 16:30 h, mše v 18 h nebude. Všechny děti srdečně zveme!

Informace o betlému

Betlém v bystrcké Arše je dílem řezbáře Karla Bečičky a vyrostl ze starého rodinného betléma. Stačí se blíže podívat na tu spoustu detailů, aby si člověk dovedl představit, že na jeho postavení je třeba obětovat jeden celý den – zavést do všech místností elektřinu, zprovoznit vodní čerpadlo a správně rozestavět všechny součásti. Největší pozornost diváků většinou přitahuje Svatá Rodina. Zvířátka v popředí nejsou jen ovečky, ale např. i čuníci, kteří rádi lákají dětské ruce k přerovnávání. Nemohou samozřejmě chybět ani hudebníci. Ježíškovi k poctě přišel zahrát i muzikant s basou.

Informace o kostele

Brno-Bystrc, středisko Archa

WWW: http://www.faby.cz

GPS: 49°13'6.24"N, 16°30'18"E

Kontaktní osoba pro Křesťanské Vánoce: Mgr. Eva Máchová

Návaznost na dopravu:

Konečná zastávky tramvaje č. 1 směr Bystrc - Ečerova.

Archa je křesťanské ekumenické centrum vybudované římskokatolickou farností v Brně-Bystrci. Archa si klade za úkol stát se místem přátelského setkávání pro obyvatele všech věkových skupin (formou kroužků, výstav, koncertů, přednášek...), a tak obohatit duchovní a kulturní život v našem bystrckém sídlišti. Každý týden zde probíhají tyto bohoslužby: Církev římskokatolická (tel. 730 541 734): Mše svatá v úterý v 18 (18.30) hod., ve čtvrtek ve 20 hod. a v pátek v 16.30 hod. (pro děti). (O prázdninách mše svatá pouze v úterý). Archa je ve správě římskokatolické farnosti svatých Janů v Brně-Bystrci.

Evangelická církev metodistická (mobil 732 491 494): Bohoslužby každou neděli v 9.30 hod.